رهبر عشق | www.Molay.ir

خامنه ای دات آی آر

امت وسط

رهبر عشق-امت وسط
نمیدانم برخی ها چه برداشتی از اعتدال کرده اند؟!
امام جامعه  اعتدال را تفسیر میکند :
" امت وسط خصوصیت جامعه‌ى اسلامى است؛ «و كذلك جعلناكم امّة وسطا لتكونوا شهداء على النّاس و یكون الرّسول علیكم شهیدا».(۱) راه وسط، همان راه اسلام است؛ نگاه كنیم ببینیم اسلام به ما چه میگوید،اسلام از ما چه میخواهد.راه موفقیت این است كه دنبال رضاى الهى و دنبال انجام تكلیف الهى باشیم.خداى متعال راهها را براى ما مشخص كرده است؛اگر از این راهها سلوك كنیم،مشى كنیم،به توفیق خواهیم رسید. "
راه اسلام راه اعتدال است،حرکت در مسیر اسلام،اعتدالگرایی است.غیر از این باشد،اسمش اعتدال است،اما رسمش ...
بحث اینجاست که انگار برخی این وسط،در این شلوغی ها مغلطه میکنند.گفتند نگاه اعتدالی یعنی نگاه فراجناهی،باشد قبول،اما نگفته اند که اعتدال به معنای فرا انقلابی است.واقعا این چه جور اعتدالی است که افراطی ترین نگاه ها را باید جزئی از اعتدال به حساب آورد.نمیدانم باید خندید یا گریه کرد از این به تمسخر گرفتن ِ شعور و درک مردم.برخی میگویند کارگزاران و اصلاح طلبان،نقاب اعتدال بر چهرهشان زدند،و حال امروز دُمشان نمایان شده است.بحث نقد و و نقادی نیست،اینجا هم فضایش فضای سیاسی نیست.همانا که امام فرمودند،فعلا زود است،ما هم در جایش حرف هایمان را میزنیم.
پیشنهاد کابینه واقعا فراجناهی است،که اگر همان یکی دو اصولگرا هم نبود،باید به فراجناهی بودنش شک میکردیم.کابینه ای که بیشتر وزرایش معلوم الحال هستند و نیازی به معرفیشان نیست.فعلا با همه حضرات کاری نیست،به اقتضای دانشجو بودنم،چشمم وزارت علوم را گرفته است.
چند روز قبل امام جامعه در مورد علم و دانشگاه و ضرورت کتمان ناپذیر آن در پیشرفت و امنیت و استقلال کشور صحبت داشتند.ایشان از توجه به علم و نگاه مجاهدت آمیز به آن صحبت کردند.به دو "گفتمان علم و پیشرفت علمی" و "پیشرفت عمومی کشور" اشاره کردند و ضرورت حفظ آن در فضای دانشگاه را مورد توجه قرار دادند.حضرت آقا توصیه کردند به همه استادان،مدیران و موثرین در دانشگاه ها که فضای دانشگاه به سمت مسائل پوچ حرکت نکند،فضا،فضای دنباله گیری مسائل اصلی و اساسی باشد.سفارش کردند به پرهیز از گرایش دادن مسائل صنفی به سمت مسائل سیاسی و جنجال های سیاسی و هشدار دادند که مسئله اصلی تحت الشعاع مسائل کم اهمیت تر و احیانا تحت تاثیر جریان های سیاسی قرار نگیرد.در آخر اشاره کردند که تمامی پیشرفت هایی که در زمینه علمی صورت گرفته،به برکت انقلاب اسلامی است و به برکت اسلام است و همه باید خود را مدیون و متعهد به حفظ و پاسداری از آرمان ها و ارزشهای انقلاب بدانند.
حال با این توصیه هایی که امام جامعه کردند،که اینها خلاصه و چکیده ای بود برای مقدمه این یادداشت،باید نگاه به وزارت خانه علوم که یکی از کلیدی ترین وزارت خانه هاست چگونه باشد؟مدیر و مسئول آن چه کسی باشد؟جهت گیری چهار ساله کشور چگونه باشد؟
نمیتوان تصورش را هم کرد که مسئولیت و جهت دهندگی چهار سال وزارت علوم به دست کسی باشد که جزء عاملان فتنه بوده و همراهانش طیفی زخم خورده و کینه ورز باشند.آیا میتوان به کسی که از حامیان تحصن در مجلس ششم و جزء حامیان طیف افراطی دفتر تحکیم و در فتنه 88 از عوامل و مشوقین تحصن کنندگان در مسجد دانشگاه امیر کبیر بوده است،کلید وزارت خانه را آن هم کلیدی ترین وزارت خانه را به دستش داد؟وزارت خانه ای که تا پنج سال دیگر ما را به رتبه پنجم علمی دنیا باید برساند.وزارت خانه ای که دانشگاه،مرکز تغییر و تحول کشور در آن قرار دارد.برایم باورش ممکن نیست،حتی در جایگاه پیشنهاد وزیر.
حرف اول من با آقای پرزیدنت است،که در بین پیشنهاد های اعتدالیشان،گل سرسبدشان،وزیر پیشنهادی علومشان،حمایت کننده از افراطی ترین نگاه ها و از عاملان و مشوقان فتنه 88 بوده است.جای بسی گریه است.شمایی که دم از اعتدال میزنید،این است ترجمه اعتدالتان؟این است رضای الهی،این است راه اسلام؟
حرف دومم به نمایندگان مجلس است،من ِ دانشجوی کمترین،میدانم هدف و برنامه جنگ نرمی که دشمنان ایرانمان به راه انداختند،دانشگاه را نشانه گرفته همان طور که در فتنه دیدیم و خواهد گرفت.نقطه اساسی و تحول کشور دانشگاه است.یک حرفی راه افتاده که نمایندگان از وزرای پیشنهادی بخواهند که با عوامل فتنه 88 مرز بندی کنند.به نظر من در این زمان و مکان مرز بندی کردن،بی معنی است و کلاه گذاشتن سر مردم است.اگر قرار به مرز بندی بود باید همان موقع ها میکردند،نه حال که پست وزارت خانه جلویشان است.به خدا شما مدیون خون شهدایید اگر رای اعتماد دهید به عاملان،مشوقان یا کسان دیگری که چهار سال پیش،خون به دل امام کردند و کشور را به لبه پرتگاه بردند.

۱ ) سوره مبارکه البقرة آیه ۱۴۳
وَكَذٰلِكَ جَعَلناكُم أُمَّةً وَسَطًا لِتَكونوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ وَیَكونَ الرَّسولُ عَلَیكُم شَهیدًا ۗ وَما جَعَلنَا القِبلَةَ الَّتی كُنتَ عَلَیها إِلّا لِنَعلَمَ مَن یَتَّبِعُ الرَّسولَ مِمَّن یَنقَلِبُ عَلىٰ عَقِبَیهِ ۚ وَإِن كانَت لَكَبیرَةً إِلّا عَلَى الَّذینَ هَدَى اللَّهُ ۗ وَما كانَ اللَّهُ لِیُضیعَ إیمانَكُم ۚ إِنَّ اللَّهَ بِالنّاسِ لَرَءوفٌ رَحیمٌ
ترجمه:همان گونه (که قبله شما، یک قبله میانه است) شما را نیز، امت میانه ای قرار دادیم (در حد اعتدال، میان افراط و تفریط؛) تا بر مردم گواه باشید؛ و پیامبر هم بر شما گواه است. و ما، آن قبله ای را که قبلا بر آن بودی، تنها برای این قرار دادیم که افرادی که از پیامبر پیروی می کنند، از آنها که به جاهلیت بازمی گردند، مشخص شوند. و مسلماً این حکم، جز بر کسانی که خداوند آنها را هدایت کرده، دشوار بود. (این را نیز بدانید که نمازهای شما در برابر قبله سابق، صحیح بوده است؛) و خدا هرگز ایمان [= نماز] شما را ضایع نمی گرداند؛ زیرا خداوند، نسبت به مردم، رحیم و مهربان است.

پ ن:
بازگشت نکنیم به فضایی که نبودیم اما شنیدیم ...
فضای دوم خرداد ...

وب رهبر عشق

بسم الله الرحمن الرحیم

کارمان شاید این باشد که خوب ببینیم و دیدن کار هر چشمی نیست.

چشمی که عادت دارد به زمین،بالاتر از زمین را نمیتواند ببیند،درون زمین گم میشود.

چشم باید اسیر نباشد تا نافذ شود

نافذ که شد بصیر شده است.

بصیر که باشی میشوی راه و همه با تو پیدا میکنند او را.

اینجا که هستی،مهمان اندیشه منی

از نگاه من می بینی ...

از گـوش من می شـنوی ...

عاشــقانه  ایســت  برای  معشــوق.

هر شخصی برای خود دیدگاهی دارد

طرز تفکری دارد ...

من به سبک چشمانی که می بیند

می اندیشم.

شما هم اگر نظر و دیدگاهی دارید،مشتاقانه پذیرا هستم.اما نظرات نمایش داده نخواهد شد.

معشوق ما گر از این کوچه بگذرد،در سینه یک شهر نفس حبس میشود

عاقبت یک روز مغرب

محو مشرق می شود

عاقبت غربی ترین دل هم عاشـــق میشود

شـــــرط میبندم

زمانی که نه زود است و نه دیر

مهربانی حــــاکم کــــل عالم میشود.

خبرنامه

برای مطلع شدن از آخرین بروز رسانی و اخبار مربوط به وبلاگ رهبر عشق،در خبرنامه عضو شوید.برای تبادل لینک نیز از همین طریق اقدام کنید.

در کادر بالا اسم یا نام وبلاگ خود را ثبت و در کادر پایین ایمیل خود را درج نمایید.

Powered by WebGozar

آماده ایم

آماده ایم هستی خود را فدا کنیم یعنی فدای مکتب خون خدا کنیم آماده ایم بیرق ثاراللهی به کف با یک اشاره معرکه را کربلا کنیم در خون ماست غیرت سردار علقمه هیهات اگر حسین زمان را رها کنیم در جان ماست شوق شهادت الی الابد وقتی به سید الشهدا اقتدا کنیم قالو بلا ولایت مولایمان علیست باید به عهد روز نخستین وفا کنیم چون کوه در مصاف ستم ایستاده ایم هیهات اگر کمر به بر خصم تا کنیم دشمن به گور می برد این خواب شوم را امروز دیده های بصیرت که وا کنیم در سایه نفاق منافق برنده است باید مسیر باطل و حق را جدا کنیم فردا چه ایمنی ز نهیب جهنم است خود را اگر که هیزم این فتنه ها کنیم دیگر مجال رفق و مدارا گذشته است تا کی به صبر، زخم جگر را دوا کنیم توهین به سید الشهدا روز مرگ ماست دل را اگر حسینی و درد آشنا کنیم هر کس شود فدایی رهبر مقدس است آماده ایم هستی خود را فدا کنیم حالا کنار غربت زینب نشسته ایم تا که برای روز ظهورش دعا کنیم

حاشیه ای بر دیوار عشق


دست من و تو نیست اگر عاشقش شدیم،خیلی حسین زحمت ما را کشیده است
خیلی زحمت ما را کشیده است
التماس دعا

آرشیو

صدای عشق

آمریکا قابل اعتماد نیست

جستار

اقتدار درونزا
ما براى مسائل اقتصادى كشور همه‌ى تلاشمان بایستى متمركز باشد بر روى مسائل داخلى؛ آن پیشرفتى، آن گشایشى ارزش دارد كه متّكى باشد به قدرت درونى یك ملّت. یك ملّت اگر به قدرت خود، به توانایى‌هاى خود متّكى بود، دیگر از اخم یك كشور، از تحریم یك كشور متلاطم نمیشود؛ این را باید ما حل كنیم. همه‌ى حرف ما با مسئولین - چه مسئولین گذشته، چه مسئولین امروز - همین است كه باید براى گشایش مسائل كشور و مشكلات كشور، از جمله مشكلات اقتصادى، نگاه به درون باشد. ما در كشور ظرفیّتهاى زیادى داریم؛ از ظرفیّتهاى این ملّت كه عبارت است از، هم امكانات انسانى، هم امكانات طبیعى، هم امكانات جغرافیایى و موقعیّت منطقه‌اى باید استفاده كرد. البتّه ما از تحرّك دیپلماسى هم حمایت میكنیم. وقتى میگوییم از درون بایستى كارها اصلاح بشود، معنایش این نیست كه چشممان را ببندیم، تحرّك دیپلماسى نداشته باشیم، با دنیا كار نكنیم؛ چرا، تحرّك دیپلماسى، حضور دیپلماسى كار بسیار لازمى است - مسئولینى كه این كارها را میكنند، بخشى از كارهایند - لكن تكیه بایست بر روى مسائل داخلى باشد. در عرصه‌ى دیپلماسى هم آن كشورى موفّق است كه متّكى باشد به نیروى درون‌زا؛ آن دولتى میتواند در پشت میز مذاكره‌ى دیپلماسى حرف خودش را سبز بكند و به مقصود و نتایج مورد نظر خودش دست پیدا بكند كه متّكى باشد به یك اقتدار درونى، توانایى‌هاى درونى؛ حساب میبرند از یك چنین دولتى.

1392/08/12

خاطرات

جنگ تا رفع فتنه

امام بزرگوار، در مقابل واقعیّتها چشم خود را نبست، امّا كوتاه هم نیامد، راهبرد را فراموش نكرد. ببینید وضعیّت امام را، زندگى امام را، شعارهاى امام را؛ امام بزرگوار همان كسى است كه در مورد مسئله رژیم صهیونیستى از هیچ كس تقیّه نكرد؛ اینكه رژیم صهیونیستى یك غدّه‌ى سرطانى است و باید از بین برود، این حرف امام است. در قبال شرارتهاى قدرت مستكبر و مداخله‌گر آمریكا هیچ تقیّه‌اى و ملاحظه‌اى نكرد؛ اینكه آمریكا شیطان بزرگ است، این حرف امام است. اینكه حمله‌ى جوانان مسلمان و دانشجویان مسلمان به سفارت آمریكا و تصرّف ابزارها و مدارك جاسوسى آنها را امام انقلاب دوّمى دانست كه شاید از انقلاب اوّل مهم‌تر است، این حرف امام است؛ اینها حرفهاى امام است، اینها روشهاى امام است. در قضیّه‌ى جنگ، اینكه فرمود: جنگ تا رفع فتنه، این حرف امام است؛ دیگران میگفتند جنگ جنگ تا پیروزى، امام فرمود جنگ تا رفع فتنه. این ایستادگیها بود كه پایه‌ى این نظام را مستحكم كرد.

92/06/04

جست جو

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات