رهبر عشق | www.Molay.ir

خامنه ای دات آی آر

ایستادند تا ما بمانیم

رهبر عشق-شهدا،دفاع مقدس
"برای دیدن در سایز اصلی بر روی عکس کلیک کنید"
دو دلم اول خط نام خدا بنویسم/یا که رندی کنم و اسم تو را بنویسم
همه یک گفتم و دینم همه یکتایی بود/با کدامین قلم امروز دوتا بنویسم
ای که با حرف تو هر مسئله ای حل شدنی است/بخدا خود تو بگو نام که را بنویسـم
...
گاهی دل آدم را میگیرند و می برند با خودشان ... این خاندان ... و من زنده ام به این گاهی ها.تو هم مثل منی رفیق!حتم دارم!
زندگی بدون این گاهی ها عین مُردگی است و در این لحظه ها و گاهی ها چقدر شهید میشوم،میشویم.
ثانیه هایی است دلم در یک گوشه از شش گوشه گیر کرده است ،عجیب ...
به نام خدای حسین (ع) ...
این روز ها تقویم به نام شهیدان،جانبازان،آزادگان و تمام مردانی که هشت سال مردانگی را تمام کردند،ورق میخورد.چه جفایی است در حقشان،اگر یادشان محصور چند روزی از تقویم شود.بدا به حال ما اگر یادشان را زندگی ِ ما قاب نگیرد.یادشان که حرکت است.حرکت از بودن به شدن.حرکت از پایین به بالا.یادشان روشنی راه است.
با چه اسمی صدایتان کنم؟چه بگویم و چه بنویسم از شما! واژه های خاکستر گونه من،فقط بلدند رو به روی شما ضجه بزنند.
شهید، چشم تفحص تاریخ است،چشمی که تا ابدیت،امتداد دارد و تا قیامت،دوام.
شهید،مقامی است که معادلش،در قاموس هیچ عالمی نیامده است؛اما رسالت او در تمام ذرات عالم،انتشار یافتنی است؛چرا که شهادت،فصل اول کتاب رسالت است و رسالت،همان مسئولیت شهودی است که بر دوش همه انسان‏ها،از لحظه تشییع پیکر شهید،قرار می‏گیرد.
این جسم شهید نیست که به خاک سپرده می‏شود؛پیش از آن،باید خود را تدفین کرد تا مفهوم خاک‏ سپاری شهید را فهمید.شهید،به خاک سپرده می‏شود و خاک به ما؛به همه میراث‏ دارانی که بیداری،خلاصه تکلیفشان است.بیداری،یعنی تحریم هرگونه غلاف،بر شمشیر ادراک.
بیداری، یعنی قصور و طلب حضور،یعنی بی‏قراری در عین انتظار و خلاصه بیداری یعنی شهود.یعنی مکتب شهید!
اسم شهید که می آید،نا خداگاه دل میلرزد و بر زبان جاری می شود :
اَلسَّلامُ عَلى صَفِىِّ اللَّهِ وَابْنِ صَفِیِّهِ اَلسَّلامُ عَلىَ الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ
سلام بر حسین (ع).سلام بر بزرگ مرد تاریخ بشریت.
مردانگی یعنی غیرت،یعنی شجاعت،اطاعت و بندگی،یعنی ایثار و مقاومت،یعنی افتادگی و ایستادگی.مردانگی یعنی حسین (ع) که جانش را،مالش را،خانواده اش را،همه زندگی و دار و ندارش را،در راه خدا و برای خدا تقدیم کرد.سر خود را برای اسلام داد،تا سر اسلام را نبُرند.
مرد تر از حسین (ع)،جهان به خود ندیده است.
ای عزیز!
قیمت و عیار مردانگی ات چقدر است؟
قد و وزن این مردانگی را با چه چیز حساب می کنند؟
تویی که هشت سال جنگیده ای ... جانت را،مالت را،همه زندگیت را در راه خدا دادی،این جان دادن و خون دادن و سر دادن برای خدا را از که آموخته بودی که امروز در وصیت نامه ات میخوانم :                    
"ما از مردن نمی هراسیم
میترسیم بعد از ما ایمان را سر ببرند
باید بمانیم تا آینده شهید نشود و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند
عجب دردی!
چه میشد امروز شهید میشدیم و فردا زنده میشدیم تا دوباره شهید شویم"
شهید سید مهدی رجب بیگی
اینها را در کدامین مدرسه و دانشگاه آموخته بودی؟
پای درس کدام معلم و استاد نشسته بودی؟
در کدام کتاب و مقاله خوانده بودی که این چنین پروازت داده بود؟
که این چنین بوی کربلا گرفته ای ...
این همان راه حسین (ع) است.قیمت و عیار مردانگیتان همان خونی است که هدیه به ارباب کردید.خوشا به حال آنانی که در رکاب ولی هستند،در رکاب ولی میمانند و در رکابش جان می دهند.

پ ن :
امام خامنه ای: ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده ‏های شهداست. این را همه‏ ی ملت ما باید بدانند. هرچه ما عزت به دست بیاوریم، هرچه پیشرفت به دست بیاوریم، مرهون خون شهدای عزیز شما،این جگرگوشه‏ های شماست.اینها بودند که به ما،به کشورشان،به ملتشان،به اسلام عزت دادند. این را همه باید قدر بدانند؛ مسئولین هم باید قدر بدانند، خود شما خانواده‏ ها هم باید قدر بدانید؛ و میدانید.
کمتر خانواده‏ ی شهیدی را من دیده ‏ام که به شهادت فرزند خود افتخار نکند،احساس سربلندی نکند؛هیچ،شاید هرگز خانواده‏ ی شهیدی را ندیده باشیم.به شهدای خودشان افتخار میکنند،حق هم همین است،جای افتخار هم دارد.نه شما،همه ی ما،همه‏ ی ملت ایران،همه‏ ی مسئولین باید به این مردان دلاور،به این جوانان شجاع افتخار کنند.
بیانات در جمع خانواده‏های معظم شهدا 1388/3/3

د ن :
و باز باید بگویم که شرمنده ام،وزن مردانگیم زیر خط فقر است.
نازنینی که ایستادی پا به پای امامت،تا من امروز بمانم ... عهد بسته ام که بایستم پا به پای امامم.
قرارمان آسمان ...

وب رهبر عشق

بسم الله الرحمن الرحیم

کارمان شاید این باشد که خوب ببینیم و دیدن کار هر چشمی نیست.

چشمی که عادت دارد به زمین،بالاتر از زمین را نمیتواند ببیند،درون زمین گم میشود.

چشم باید اسیر نباشد تا نافذ شود

نافذ که شد بصیر شده است.

بصیر که باشی میشوی راه و همه با تو پیدا میکنند او را.

اینجا که هستی،مهمان اندیشه منی

از نگاه من می بینی ...

از گـوش من می شـنوی ...

عاشــقانه  ایســت  برای  معشــوق.

هر شخصی برای خود دیدگاهی دارد

طرز تفکری دارد ...

من به سبک چشمانی که می بیند

می اندیشم.

شما هم اگر نظر و دیدگاهی دارید،مشتاقانه پذیرا هستم.اما نظرات نمایش داده نخواهد شد.

معشوق ما گر از این کوچه بگذرد،در سینه یک شهر نفس حبس میشود

عاقبت یک روز مغرب

محو مشرق می شود

عاقبت غربی ترین دل هم عاشـــق میشود

شـــــرط میبندم

زمانی که نه زود است و نه دیر

مهربانی حــــاکم کــــل عالم میشود.

خبرنامه

برای مطلع شدن از آخرین بروز رسانی و اخبار مربوط به وبلاگ رهبر عشق،در خبرنامه عضو شوید.برای تبادل لینک نیز از همین طریق اقدام کنید.

در کادر بالا اسم یا نام وبلاگ خود را ثبت و در کادر پایین ایمیل خود را درج نمایید.

Powered by WebGozar

آماده ایم

آماده ایم هستی خود را فدا کنیم یعنی فدای مکتب خون خدا کنیم آماده ایم بیرق ثاراللهی به کف با یک اشاره معرکه را کربلا کنیم در خون ماست غیرت سردار علقمه هیهات اگر حسین زمان را رها کنیم در جان ماست شوق شهادت الی الابد وقتی به سید الشهدا اقتدا کنیم قالو بلا ولایت مولایمان علیست باید به عهد روز نخستین وفا کنیم چون کوه در مصاف ستم ایستاده ایم هیهات اگر کمر به بر خصم تا کنیم دشمن به گور می برد این خواب شوم را امروز دیده های بصیرت که وا کنیم در سایه نفاق منافق برنده است باید مسیر باطل و حق را جدا کنیم فردا چه ایمنی ز نهیب جهنم است خود را اگر که هیزم این فتنه ها کنیم دیگر مجال رفق و مدارا گذشته است تا کی به صبر، زخم جگر را دوا کنیم توهین به سید الشهدا روز مرگ ماست دل را اگر حسینی و درد آشنا کنیم هر کس شود فدایی رهبر مقدس است آماده ایم هستی خود را فدا کنیم حالا کنار غربت زینب نشسته ایم تا که برای روز ظهورش دعا کنیم

حاشیه ای بر دیوار عشق


دست من و تو نیست اگر عاشقش شدیم،خیلی حسین زحمت ما را کشیده است
خیلی زحمت ما را کشیده است
التماس دعا

آرشیو

صدای عشق

آمریکا قابل اعتماد نیست

جستار

اقتدار درونزا
ما براى مسائل اقتصادى كشور همه‌ى تلاشمان بایستى متمركز باشد بر روى مسائل داخلى؛ آن پیشرفتى، آن گشایشى ارزش دارد كه متّكى باشد به قدرت درونى یك ملّت. یك ملّت اگر به قدرت خود، به توانایى‌هاى خود متّكى بود، دیگر از اخم یك كشور، از تحریم یك كشور متلاطم نمیشود؛ این را باید ما حل كنیم. همه‌ى حرف ما با مسئولین - چه مسئولین گذشته، چه مسئولین امروز - همین است كه باید براى گشایش مسائل كشور و مشكلات كشور، از جمله مشكلات اقتصادى، نگاه به درون باشد. ما در كشور ظرفیّتهاى زیادى داریم؛ از ظرفیّتهاى این ملّت كه عبارت است از، هم امكانات انسانى، هم امكانات طبیعى، هم امكانات جغرافیایى و موقعیّت منطقه‌اى باید استفاده كرد. البتّه ما از تحرّك دیپلماسى هم حمایت میكنیم. وقتى میگوییم از درون بایستى كارها اصلاح بشود، معنایش این نیست كه چشممان را ببندیم، تحرّك دیپلماسى نداشته باشیم، با دنیا كار نكنیم؛ چرا، تحرّك دیپلماسى، حضور دیپلماسى كار بسیار لازمى است - مسئولینى كه این كارها را میكنند، بخشى از كارهایند - لكن تكیه بایست بر روى مسائل داخلى باشد. در عرصه‌ى دیپلماسى هم آن كشورى موفّق است كه متّكى باشد به نیروى درون‌زا؛ آن دولتى میتواند در پشت میز مذاكره‌ى دیپلماسى حرف خودش را سبز بكند و به مقصود و نتایج مورد نظر خودش دست پیدا بكند كه متّكى باشد به یك اقتدار درونى، توانایى‌هاى درونى؛ حساب میبرند از یك چنین دولتى.

1392/08/12

خاطرات

جنگ تا رفع فتنه

امام بزرگوار، در مقابل واقعیّتها چشم خود را نبست، امّا كوتاه هم نیامد، راهبرد را فراموش نكرد. ببینید وضعیّت امام را، زندگى امام را، شعارهاى امام را؛ امام بزرگوار همان كسى است كه در مورد مسئله رژیم صهیونیستى از هیچ كس تقیّه نكرد؛ اینكه رژیم صهیونیستى یك غدّه‌ى سرطانى است و باید از بین برود، این حرف امام است. در قبال شرارتهاى قدرت مستكبر و مداخله‌گر آمریكا هیچ تقیّه‌اى و ملاحظه‌اى نكرد؛ اینكه آمریكا شیطان بزرگ است، این حرف امام است. اینكه حمله‌ى جوانان مسلمان و دانشجویان مسلمان به سفارت آمریكا و تصرّف ابزارها و مدارك جاسوسى آنها را امام انقلاب دوّمى دانست كه شاید از انقلاب اوّل مهم‌تر است، این حرف امام است؛ اینها حرفهاى امام است، اینها روشهاى امام است. در قضیّه‌ى جنگ، اینكه فرمود: جنگ تا رفع فتنه، این حرف امام است؛ دیگران میگفتند جنگ جنگ تا پیروزى، امام فرمود جنگ تا رفع فتنه. این ایستادگیها بود كه پایه‌ى این نظام را مستحكم كرد.

92/06/04

جست جو

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات